Cokoły Metal Line 90 pozwalają na stworzenie eleganckiego i wysublimowanego połączenia między ścianą a podłogą.

0
Cokoły Metal Line 90 pozwalają na stworzenie eleganckiego i wysublimowanego połączenia między ścianą a podłogą.

 COKOŁY METAL LINE 90

 

Aluminiowe listwy przypodłogowe z serii Metal Line 90 włoskiego producenta Profilpas są wykonane z najwyższej jakości aluminium w wielu wariantach kolorystycznych.

Listwy cokołowe tej serii mają zawsze długość 200cm oraz szerokość 1cm, dzięki czemu mimo swojej delikatnej formy zakryją szczeliny dylatacyjne pomiędzy ścianą a podłogą. Warto na etapie montażu podłogi zwrócić uwagę aby szczelina nie miała więcej niż 1cm, optymalna szerokość szczeliny dylatacyjnej wynosi 0,7cm.

 

Często pytacie o odporność powłoki listew. Nie musicie się obawiać, niezależnie czy wybierzecie listwę anodowaną czy lakierowaną proszkowo możecie spokojnie czyścić je środkami chemicznymi, nie martwiąc się o zarysowania. Obydwa procesy zabezpieczenia aluminium powodują że powłoka nie ulega zniszczeniu przez wiele lat. Dodatkowo listwy aluminiowe Profilpas nie ulegają korozji i są odporne na wilgoć. Znajdą zastosowanie w każdym pomieszczeniu.

 

Kilka wskazówek dotyczących montażu

  • Listwy Metal Line 90 montujemy do ściany przy pomocy kleju montażowego PP/96. Klej rozprowadzamy równomiernie po całej długości listwy liniowo, następnie dociskamy listwę do ściany. 

  • Czym uciąć listwę na odpowiednią długość? Ja osobiście polecam docinanie listew na ukośnicy. Najważniejszy jest dobór odpowiedniej tarczy, to dzięki zastosowaniu tarczy przeznaczonej do aluminium cięcie będzie precyzyjne. Na rynku jest dostępnych wiele tarcz do aluminium, ja preferuje tarcze z większą ilością zębów.

,

  • Do cokołów metal line 90 dedykowane są akcesoria montażowe w postaci narożników wewnętrznych, zewnętrznych, zaślepek oraz łączników. Dzięki ich zastosowaniu nasze ewentualne niedoskonałości cięcia zostaną zamaskowane i uzyskamy spójny efekt
  • Bardziej wprawni majsterkowicze mogą pokusić się o montaż listew bez zastosowania tych elementów, wówczas cięcie musi być wykonane precyzyjnie a w narożnikach dodatkowo pod odpowiednim kątem. Jest to wykonalne jednak wymaga nie lada dokładności. Poniżej zdjęcia prezentujące listwę Metal Line 90 w wykończeniu aluminium polerowane satynowe złote zamontowaną bez akcesoriów. Jak widać nawet przy filarach z wieloma kątami da się to perfekcyjnie dopracować.

  • Listwy Metal Line są idealnym rozwiązaniem do obrobienia okrągłych filarów lub zaokrąglonych ścian. Dzięki zastosowaniu maszyny do gięcia profili jesteśmy w stanie dostosować kształt listwy do płaszczyzny na której montujemy listwę. Dodatkowo naszym klientom proponujemy bezpłatne wypożyczenie takiej maszyny dzięki czemu nie muszą ponosić dodatkowych kosztów. Maszynę możemy wysłać w dowolne miejsce w Polsce.

Jeśli produkowana ilość kolorów jest dla Ciebie nie wystarczająca, możesz zamówić kolor spoza dostępnej palety. Jednak w takim wypadku minimalna ilość zamawianych listew to 300mb. W przypadku chęci zamówienia nie standardowego koloru. Skontaktuj się z naszym działem handlowym.

Przed zakupem docelowej ilości potrzebnych cokołów możecie zamówić w naszym sklepie próbkę listwy tak aby mieć pewność, że kolor będzie pasował do waszego wnętrza.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl