Osłony i szyny karniszowe - co musisz wiedzieć?

Osłony i szyny karniszowe - co musisz wiedzieć?

 

Osłony i szyny karniszowe - co musisz wiedzieć?

Szyny karniszowe i osłony na nie to dzisiaj standard wykończeniowy wielu mieszkań i domów. Dają one możliwość subtelnego zawieszenia zasłon i firanek, a następnie ukrycia mechanizmów trzymających je. Szyny karniszowe wraz z osłonami wspaniale porządkują przestrzeń, a ich minimalistyczny sznyt doskonale wpasowuje się w większość stylów aranżacyjnych.

 

Zasłony i rolet okienne

Prywatność w domach i mieszkaniach zajmuje szczególne miejsce i należy ją bezwzględnie chronić. W tym celu najczęściej stosujemy w oknach rolety i zasłony, które skutecznie zapobiegają zaglądaniu do środka przez nieupoważnione lub przypadkowe osoby. Rolet są zdecydowanie droższym, lecz skuteczniejszym rozwiązaniem. Wymagają jednak specjalnej instalacji, a także późniejszego dbania w postaci cyklicznego konserwowania. Prostszą, a zarazem bardziej efektywnym rozwiązaniem są klasyczne zasłony. Bardzo łatwo jest je zawiesić, a w przypadku zabrudzenia wystarczy wyprać – i po sprawie. Dodają one każdemu pomieszczeniu przytulności oraz całkowicie zmieniają jego charakter. Nim jednak je wybierzemy, musimy najpierw zainstalować elementy odpowiedzialne za ich utrzymywanie w powietrzu, czyli karnisze. Obecnie największym hitem sprzedażowym są gustowne i szyny karniszowe.

 

Szyny karniszowe

Karnisze szynowe to nowoczesne rozwiązanie do domów i mieszkań, które pozwala na subtelne zawieszenie zasłon oraz firan. Wąskie szyny montuje się bezpośrednio do tynku przy pomocy wkrętów i kołków. W sprzedaży dostępne są szyny karniszowe 1 i 2-torowe o różnych długościach. Możemy łączyć je, uzyskując spójną całość, którą następnie da się zamaskować za pomocą specjalnych osłon. W ten sposób uzyskujemy zasłony lub firany dosłownie zwieszające się z sufitu. Takie rozwiązanie wyklucza obecności ornamentów i zdobień, które zbierają kurz, a także jest maksymalnie uproszczone w kontekście montażu. Co ważne, instalacja odbywa się poprzez wkręcanie do powierzchni sufitowej, która jest neutralna pod względem instalacji znajdujących się pod tynkiem (najczęściej budowlańcy prowadzą przewody po ścianach). W ten sposób zmniejszamy ryzyko przewiercenie ważnego kabla od oświetlenia bądź zasilania.

https://listwyonline.pl/pl/p/Szyna-aluminiowa-pojedyncza-biala-komplet-ZS-100-cm-/1218

 

Osłony na szyny karniszowe

Maskownice nazywane również osłonami służą do subtelnego zakrywania szyn karniszowych. W ten sposób zasłaniamy nieatrakcyjne miejsce łączenia zasłon i firan z żabkami lub agrafkami. Maskownicę można dopasować pod względem formy i kolorystyki do karniszy, a także stylu panującego w danym pomieszczeniu. Doskonale zakrywa ona łączenia szyn, a także umożliwia poprowadzenie niewidocznych taśm LED odpowiadających za oświetlenie. Większość maskownic klei się bezpośrednio do tynku, co znacznie skraca czas ich montażu. Są one również odporne na wgniecenia, działanie wilgoci i łatwo się czyszczą. Szyny karniszowe i maskownice można z powodzeniem stosować zarówno w budownictwie mieszkalnym, jak i usługowym. Montaż i instalacja odbywają się przy użyciu prostych narzędzi oraz nie wymaga dużego doświadczenia.

https://listwyonline.pl/pl/c/Oslony-karnisza/438

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium