Wydawać by się mogło, że listwy przypodłogowe to nic nieznaczący element wykończenia wnętrz. Nic bardziej mylnego! To nie tylko ważny detal podłogowo-ścienny, lecz również element designerski, odpowiadający za odbiór pomieszczenia. Szczególne wrażenie robią listwy cokołowe zlicowane ze ścianą i tworzące z nią jednolitą taflę. Nie wierzysz w ich potencjał? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat tych cudeniek!

" />
listwyonline.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Minimalizm i nowoczesność — wybierz listwy licowane ze ścianą!

 

Minimalizm i nowoczesność — wybierz listwy zlicowane ze ścianą!

Wydawać by się mogło, że listwy przypodłogowe to nic nieznaczący element wykończenia wnętrz. Nic bardziej mylnego! To nie tylko ważny detal podłogowo-ścienny, lecz również element designerski, odpowiadający za odbiór pomieszczenia. Szczególne wrażenie robią listwy cokołowe zlicowane ze ścianą i tworzące z nią jednolitą taflę. Nie wierzysz w ich potencjał? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat tych cudeniek!

 

Listwy przypodłogowe – do czego służą?

Listwy cokołowe stanowią swoistego rodzaju łącznik między ścianą a podłogą. Są przede wszystkim barierą przed zanieczyszczeniami i ciałami obcymi, które mogą utkwić w szparach na styku powierzchni. Ponadto listwy cokołowe stanowią bufor w przypadku miejsc styku mebli ze ścianami. Pozwalają one również zachować czystość podłogi bez dotykania przyborami i urządzeniami do sprzątania ścian. W końcu listwy przypodłogowe są ważnym elementem dekoracyjnym, który dobrze dopasowany może podnosić estetykę pomieszczenia.

 

Jak wybierać listwy przypodłogowe?

Na rynku istnieje ogromny wybór listew przypodłogowych zróżnicowanych pod względem materiału wykonania i parametrów technicznych. Główną zasadą, jaką należy kierować się przy ich zakupie, jest spójność kompozycyjna z podłogą i ścianami. Najczęściej wybieranymi listwami cokołowymi są produkty wykonane z drewna i metalu w neutralnych barwach – bieli, szarościach lub czerniach. Ważne, aby zwrócić uwagę na jakość ich wykonania w pomieszczeniach szczególnie wymagających np. w łazienkach. W przypadku tego typu pomieszczeń niezbędna będzie dodatkowa ochrona przed wilgocią.

https://listwyonline.pl/pl/p/Metal-line-876-wstawka-aluminium-88I6SF-6-cm-listwa-przypodlogowa-licowana-ze-sciana%2C-listwa-ukryta/5805

 

Cienkie listwy przypodłogowe

Problemem dużej ilości listew cokołowych jest ich nieatrakcyjność pod względem gabarytów. Zwłaszcza budżetowe rozwiązania są dość toporne i niezbyt dobrze komponują się widocznymi miejscami w pomieszczeniach. Wspaniałą alternatywą są cienkie listwy cokołowe, licujące się ze ścianami. Sprawdzają się one szczególnie dobrze w przedpokojach, korytarzach i salonach, gdzie goście zwracają na nie największą uwagę. Rozwiązanie tego typu wymaga wycięcia szczeliny, w której umieścimy listwę, jednak efekt robi naprawdę ogromne wrażenie. Obecność takiego elementu warto zaplanować na etapie wykańczania i tzw. brudnej pracy z tynkowaniem, przenoszeniem instalacji i malowaniem. W późniejszym czasie montaż cienkich listew może wiązać się z dużą ilością brudu oraz ciężkimi pracami – zwłaszcza w przypadku ścian żelbetowych.

https://listwyonline.pl/pl/p/Metal-line-876-wstawka-aluminium-lakierowane-bialy-mat-RAL-9010-88I6SF-6-cm-listwa-przypodlogowa-licowana-ze-sciana%2C-listwa-ukryta/5807

 

Gdzie sprawdzą cię listwy zlicowane ze ścianą?

Zlicowane z powierzchnią ściany listwy przypodłogowe sprawdzą się doskonale wszędzie tam, gdzie chcemy wyeksponować styk podłogi oraz ścian. Najlepszy efekt uzyskamy w pomieszczeniach z małą ilością mebli i zabudowy, a także w ciągach komunikacyjnych. Ważne, aby zadbać o dopasowanie koloru listwy do farby, tapety bądź tynku zastosowanych w danym pomieszczeniu. Uniwersalnym rozwiązaniem będą produkty wykonane z aluminium o jasnych barwach. W sprzedaży istnieją również modele z dodatkowym paskiem LED, który subtelnie podświetla podłogę oraz ścianę.

https://listwyonline.pl/pl/p/Metal-line-876-wstawka-aluminium-PER-LED-88I6LA-6-cm-listwa-przypodlogowa-licowana-ze-sciana%2C-listwa-ukryta/5810

 

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium