Odpływ do kabiny prysznicowej - jaki wybrać?

Odpływ do kabiny prysznicowej - jaki wybrać?

 

Odpływ do kabiny prysznicowej — jaki wybrać?

Kabina prysznicowa to obecnie standard aranżacyjny w mieszkaniach i domach. Nie dość, że jest łatwa w utrzymaniu, to na dodatek niezwykle ekologiczna. Jej ważnym elementem, który odpowiada za efektywność, jest odpływ. Obecna technologia sanitarna pozwala dosłownie zatopić go w płytkach i stworzyć designerskie cudo. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj nasz artykuł o odpływach do kabin prysznicowych.

 

Odpływ standardowy vs. odpływ liniowy

Standardowe odpływy do kabin prysznicowych odchodzą w niepamięć, stając się budżetowym reliktem osób, które wykańczają łazienkę po najmniej linii oporu. Najczęściej używa się je jedynie w przypadku instalacji z wysokim brodzikiem oraz brakiem możliwości utworzenia spadku do odpływu liniowego. Rozwiązanie to jest przestarzałe, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i designu. Obecnie standardem są odpływy liniowe – schludne, subtelne i robiące ogromne wrażenie. Wymagają one jednak utworzenia spadku – za pomocą wylewki bądź samych płytek, dlatego nie zawsze to rozwiązanie może być zastosowane. Kto jednak ma możliwości i dysponuje odpowiednim budżetem, koniecznie powinien zainwestować w odpływ liniowy.

https://listwyonline.pl/pl/p/Maskownica-odplywu-liniowego-Flat-Cover-XPF-Aluminium-lakierowane-Czarny-matowy/6656

 

Odpływy liniowe do kabin prysznicowych i ścianek walk-in

Odpływy liniowe stosowane są w przypadku łazienek ze ściankami walk in lub prysznicami z bardzo niskimi brodzikami. Dodają one smaku oraz dodatkowego luksusu aranżacji. Można montować je do ścian oraz podłóg, licując z płytkami oraz subtelnie maskując. Odpływ liniowy bardzo często łączony jest z innym systemem w łazience, a mianowicie z ogrzewaniem podłogowym, które wymaga korekt i zmian w strukturze wylewki. Na montaż tego typu rozwiązania decydują się osoby w mieszkaniach w domach wielorodzinnych i blokach, chcąc wycisnąć z niewielkich przestrzeni jak najwięcej. Odpływy liniowe wybierane są również przez większość architektów projektujących nowoczesne łazienki.

https://listwyonline.pl/pl/p/Maskownica-odplywu-liniowego-Classic-Cover-XPC-Stal-nierdzewna-satynowa-AISI-316-/6644

 

Zalety odpływów liniowych

Największą zaletą odpływu liniowego jest jego subtelny charakter. Instalując go, wykluczamy obecność klasycznego brodzika oraz otworu odpływowego, zamaskowanego korkiem. Zamiast tego otrzymujemy niemal niewidoczną maskownicę w formie przysłony wzdłuż jednej ze ścian, pod którą znajduje się odpływ liniowy. Rozwiązanie to podnosi estetykę łazienki, a także umożliwia zainstalowanie ścianki walk-in. W przeciwieństwie do tradycyjnego prysznica o wiele łatwiej utrzymać ją w czystości, gdyż nie posiada dużej ilości elementów ruchomych, gumowych oraz plastikowych, na których zbiera się osad i brud. Odpływ liniowy to również synonim nowoczesności, który znakomicie pasuje do większości stylów aranżacyjnych. Dużym plusem tego typu technologii jest jej relatywnie łatwa implementacja w strukturę łazienki. Jedyne, co musimy to skuć lub wylać wylewkę do odpowiedniego poziomu, uwzględniającego spadek, a następnie wykończyć ją schludnie za pomocą listew spadkowych. Ponadto dużą zaletą odpływów liniowych jest możliwość rezygnacji z niewygodnego i wysokiego brodzika, co ma szczególne znaczenie w przypadku łazienek dla osób starszych i niepełnosprawnych.

https://listwyonline.pl/pl/p/Profil-do-bocznych-skrzydel-nachylonej-powierzchni-Glass-Profile-GPS312-Stal-nierdzewna-satynowa-AISI-304-120-cm-/6676

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium